Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Zdravstvena in socialna varnost samozaposlenih
 Artservis Forum : Priročnik : Zdravstvena in socialna varnost samozaposlenih
Message Icon Topic: kulturniki in porodniške & bolniške Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 2
Author Message
irena
Novinec
Novinec

Online Status: Offline
Quote irena Replybullet Posted: 21.3.2007 at 22:43
kot  vem se postopek izvede takole: izpolnis vlogo + oddas kopijo obrazec M1 in M2 (ce tega nimas doma zahtevas kopijo na  Miklosicevi) in odides na CSD, z dnem, ko si oddal vlogo ti zacne teci polovicni delovni cas. Sele ko dobis odobreno odlocbo., gres na MK. Cakanje na odlocbo MK ni pomembno!
info sem dobila na CSD Bezigrad - upam da verodostojno!
lp

Edited by irena - 21.3.2007 at 22:45
IP IP Logged
irena
Novinec
Novinec

Quote irena Replybullet Posted: 21.3.2007 at 22:45

IP IP Logged
lamorna
Novinec
Novinec

Quote lamorna Replybullet Posted: 21.3.2007 at 22:52
Najlepsa hvala. Meni so ocitno povedali narobe- ravno obratno, da moram najprej z MK dobiti odlocbo o polovicnem del. casu, potem pa na CSD.
To je res neverjetno. Da ti ljudje dobivajo redne place in vse udobje, ki gre zraven, za to da nimajo pojma o tako enostavnih stvareh.
Bom poskusala sreco po protokolu, ki si ga napisala. Hvala. Se oglasim. Veselimo se svoje zlate svobode. Big smile
IP IP Logged
irena
Novinec
Novinec

Quote irena Replybullet Posted: 21.3.2007 at 22:54
kot  vem se postopek izvede takole: izpolnis vlogo + oddas kopijo obrazec M1 in M2 (ce tega nimas doma zahtevas kopijo na  Miklosicevi) in odides na CSD, z dnem, ko si oddal vlogo ti zacne teci polovicni delovni cas. Sele ko dobis odobreno odlocbo., gres na MK. Cakanje na odlocbo MK ni pomembno!
info sem dobila na CSD Bezigrad - upam da verodostojno!
a verjetno je tvoje bodenje na MK povezano se s cim drugim
lp
IP IP Logged
irena
Novinec
Novinec

Quote irena Replybullet Posted: 21.3.2007 at 22:57
hoj, upam, da ti bo uspelo!, tudi meni so na Miklosicevi prvo govorili o tem postopku, pa so na CSD to zanikali in povedali svoje!
ja njihov bistven problem je, da ti ne znajo posredovat info. !!! pustmo, da bi to lahko vedeli na MK, ce kao?! stojijo za nami
IP IP Logged
lamorna
Novinec
Novinec

Quote lamorna Replybullet Posted: 27.3.2007 at 23:39
Takole je bilo. Odlocbo MK o vpisu v razvid za polovicni delovni cas sem potrebovala najprej, z njo in obrazcem M1 (in M2,ki je njegova kopija) sem morala na Miklosicevo na ZZZS soba 36, prijave samozaposlenih. Tam te prijavijo (a najprej sele 6 dni pred iztekom porodniskega dopusta, tako da ne hodite prezgodaj. Meni so najprej rekli, da 30 dni pred koncem porodniske, a to ni res in bom zdaj morala po tistih stopnicah z vozickom cez tri tedne se enkrat.) S seboj moras imeti tudi M2 od takrat, ko si se prvic pri njih prijavila. Nato gres z novim M2 in izpolnjenim formularjem S-3/1 (vloga za uveljavitev pravice do plačila prispevkov zaradi dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva) na svoj CSD (v mojem primeru v 4. nadstropju, brez dvigala. Idealna lokacija za CSD, da jih bolni, noseci, dojencki, sepavci, ja ne bi prevec nadlegovali.)  Do tja zdaj se nisem prisla, a menda je to zadnja postaja.
Tu sem vam navedla samo dejstva, o casu, ki sem ga prebila na telefonu, da sem vse to izvedela, raje ne bi. Veliko srece vsem pri urejanju.

LP
IP IP Logged
Irena Polanec
Novinec
Novinec

Quote Irena Polanec Replybullet Posted: 12.4.2007 at 23:48
Ugotavljam, da vse premalo samozaposlenih staršev ve, da lahko uveljavljajo izplačilo nadomestila plače za nego bolnega otroka. Bolniško za nego lahko namreč uveljavljamo od prvega dneva otrokove bolezni in ne od 31-ga kot to velja za našo samozaposleno bolezen.

Postopek je tak - ob prvem obisku zdravnika z otrokom 'odpreš' bolniško. Ob kontroli oz. po času, ki je po pravilih predviden za določeno bolezen (število dni je odvisno tudi od otrokove starosti), greš po bolniški list. Tega je potem potrebno odnesti na svojo davčno upravo. Tam ta list potrdijo in te opremijo še z izpiskom višine plačanih prispevkov za preteklo obdobje.

Potem to oddaš (ali pošlješ) na zavod za zdravstveno zavarovanje (v LJ je to na Miklošičevi, soba št. 43, če se ne motim - tel. 3077280).

Nadomestila izplačujejo navadno v svojih rokih (enkrat mesečno, se mi zdi).

In po čem je bolezen? Za 8 dni nege sem prejela 145 E (ministrstvo mi plačuje prispevke po najnižji osnovi). 

Edited by Irena Polanec - 12.4.2007 at 23:50
IP IP Logged
dreja
Novinec
Novinec

Quote dreja Replybullet Posted: 19.4.2007 at 09:22

Mene pa zanima, ce katera ve postopek zamrznitve statusa za cas porodniske. Meni so na ministrsvu rekli, da moram poslat vlogo za mirovanje, poleg pa prilozit odlocbo od centra za socialno vlogo o porodniski. Tam pa so mi rekli, da ne dobim nic.

IP IP Logged
lamorna
Novinec
Novinec

Quote lamorna Replybullet Posted: 17.5.2007 at 23:41
Da koncam zgodbo o prehodu na polovicni delovni cas. M2 obrazec z Miklošičeve in formular S-3/1 (vloga za uveljavitev pravice do plačila prispevkov zaradi dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva) sem kar po pošti poslala svoji socialni delavki na CSD in 3 tedne pozneje dobila odločbo, da koristim pravico do polovičnega delovnega časa in da mi oni plačujejo polovico prispevkov do najnižje osnove. Zdaj čakam, da dobim pošto še od DURS-a in da začnem sama spet plačevati polovične prispevke.

Lep pozdrav vsem
IP IP Logged
Suni
Novinec
Novinec

Quote Suni Replybullet Posted: 23.5.2008 at 09:29
Mene pa zanima, ali si lahko z dodatnimi plačili prispevkov zvišam porodniško, če mi zdaj MK plačuje osnovo?
IP IP Logged
Oblikovalka
Novinec
Novinec

Quote Oblikovalka Replybullet Posted: 03.9.2008 at 16:39
Pozdravljeni, zanima me, če kdo ve na kakšen način se da izdajati račune, oz. prejemati prihodke, če imaš status samozaposlenega v kulturi in greš na bolniško zaradi rizične nosečnosti. Vem, da takrat ne smeš delati ( vsaj ne uradno) vendar imaš določene nedokončane projekte, ki se bodo še dokončali in za katere je potrebno izdati račun in tudi poplačati vse ostale podizvajalce. Ali za to obstaja kakšen pravno in davčno sprejemljiv način, ali je potrebno najti kakšno drugo rešitev?
IP IP Logged
<< Prev Page  of 2
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Artservis je projekt Zavoda SCCA Ljubljana