Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Nasvet, pomoč (iščem, nudim)
 Artservis Forum : Priročnik : Nasvet, pomoč (iščem, nudim)
Message Icon Topic: Izdaja knjige Post Reply Post New Topic
Author Message
Aylen
Novinec
Novinec

Online Status: Offline
Quote Aylen Replybullet Topic: Izdaja knjige
    Posted: 20.3.2006 at 12:35
Pozdravljeni!

Mi lahko kdo svetuje kako se objavi knjigo oz. kaksen je postopek z zalozbo od prvega kontakta naprej? Kaksen je povprecen honorar za fikcijo ter kaj vse predas zalozbi s prejemom honorarja? Oziroma, ko prejmes honorar morda izgubis vse pravice do knjige? Dobis se kake procente od prodaje?

Je morda kdo ze poskusal z objavo knjige v tujini? kaksne so izkusnje s tem v primerjavi s slovenskimi?

Hvala za vsakrsno informacijo!
Lp
A.
IP IP Logged
anjasanja
Novinec
Novinec

Quote anjasanja Replybullet Posted: 07.6.2006 at 12:26

Pozdravljen,

o samem založništvu ti ne vem povedat. Odvisno je namreč tudi od žanra. Lahko ti pa pomagam knjigo postavit; prelom, oblikovanje,...

LP,

Tina

IP IP Logged
Triada
Novinec
Novinec

Quote Triada Replybullet Posted: 12.7.2006 at 18:11
A ste potem kej zvedli kak je sistem za izdajo lastne knjige. Anjasanja, kako se pa kaj gibljejo cene za oblikovanje? Moja knjiga bi imela precej slik!
IP IP Logged
anjasanja
Novinec
Novinec

Quote anjasanja Replybullet Posted: 12.7.2006 at 18:26
Kar se tice oblikovanja, je odvisno dosti od tega kaksne so zahteve in vrsta knjige. Glede na to, da naj bi imela tvoja knjiga precej slik, ni nujno tudi cenejša. kajti tudi slike potrebujejo pozornost (kar se tiče priprave, barvne retuše). Sama izvajam delo od začetka do konca. Kar se pa cene tiče, pa težko rečem glede na podatke. Vsekakor cenje, kot v kakšnem grafičnem studiu. Piši na moj mail, pa se lahko kaj bolj podrobno zmeniva: anjasanja@yahoo.com

Lp
IP IP Logged
masika
Novinec
Novinec

Quote masika Replybullet Posted: 25.7.2006 at 13:42
hay, lepo pozdravljen

tudi jaz iščem podobne informacije in bi bila zelo vesela če bi se povezala in pomagala drug drugemu

moj email naslov je masika@zvezdica.net in bi bila vesela če se mi oglasiš.

lp
IP IP Logged
Aska
Novinec
Novinec

Quote Aska Replybullet Posted: 01.8.2006 at 21:29
Zivjo!

Malo sm brala po tujih straneh (predvsem za ZDA) - je kr dosti tega, se dajo dobit informacije, so razni forumi avtorjev...

V tujini je odvisno od zalozbe in zanra, nekatere zalozbe - redke! - se sprejemajo ponudbe od nepoznanih avtorjev (samo lahko kr traja, da preberejo tvoj rokopis oz. mors met sreco), vecina pa prek agentov. Za tujino bi priporocala pogledat, katere zalozbe objavljajo take knjige kot je tvoja in jih poiskat na internetu, lahk pa si narocis papirnat ali internetni Writer's Market ali kaj podobnega... Tudi agente lahk najdes na netu itd.
Neki bajni honorarji pa za prvence to vecinoma niso. Je pa spet odvisno od knjige, zvrsti...

Najbolje, da poisces nekoga, ki pise podobne knjige, preberes kak intervju z njim... Ne spomnim se tocno, ampak se mi zdi, da sm slisala za Slovenijo variante od 200.000 - 700.000 avtorskega honorarja (mislim da se je slo za Deso Muck!), res pa ze nekaj let nazaj.
Nekatere zalozbe, ki zacenjajo, menda danes dajejo npr. za romane tudi ze le procente od prodanih del, je pa lazje priti zraven.
Tudi v ZDA je velik del (samo)promocije na plecih novih avtorjev samih!

No, js moram najprej se napisat moj roman! 

IP IP Logged
Aska
Novinec
Novinec

Quote Aska Replybullet Posted: 01.8.2006 at 21:32
Aja, pa v tujini so odvetniki, ki se specializirajo za avtorsko pravo, vsako pogodbo je najprej treba dat njim v pregled, preden karkoli podpises!!
Tudi agenti vejo, o cem se da pogajat itd. V tujini SPLOH ni nujno, da prodas vse pravice, ti se odločiš katere boš prodal! Tudi za članke ipd.

Kako je s tem pri nas, ne vem!
IP IP Logged
Kai A.
Novinec
Novinec

Quote Kai A. Replybullet Posted: 17.10.2012 at 11:24
DigitPen je objavil vabilo avtorjem, za izdajo elektronske knige. Prebral na: http://www.facebook.com/digitpen
IP IP Logged
litterapicta
Novinec
Novinec

Quote litterapicta Replybullet Posted: 17.10.2012 at 20:30
Zivjo!
Pri izdaji knjige se avtor z založbo dogovori za pogoje posamične izdaje z določeno naklado tiskanih izvodov, če ni drugače določeno. Avtor preda materialne avtorske pravice v zameno za avtorski honorar, obdrži pa moralne avtorske pravice, seveda pa je pomembno podrobno prebrati vsebino vsake pogodbe.
V pomoč vam je lahko tudi Avtorska agencija z Slovenijo: www.aas.si ali pa poiščite brezplačno pravno pomoč.
Vso srečo in veliko navdiha pri pisanju!
--
Littera picta
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum