Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Nasvet, pomoč (iščem, nudim)
 Artservis Forum : Priročnik : Nasvet, pomoč (iščem, nudim)
Message Icon Topic: uporaba izsekov iz obstoječega filma za video Post Reply Post New Topic
Author Message
video4
Novinec
Novinec

Online Status: Offline
Quote video4 Replybullet Topic: uporaba izsekov iz obstoječega filma za video
    Posted: 27.3.2009 at 12:43
Pozdravljeni!

Želela bi uporabiti določene izseke iz italianskega filma v svojem videu. Te izseke sem sicer našla na youtubu - je to mogoče olajševalna okoliščina, Embarrassed bi mogoče to lahko pomenilo, da je za javno uporabo?
Sicer dobivam zelo mešane informacije. Nekateri pravijo, da se za namen umetnosti in brez profitno vse lahko uporabi, drugi da se lahko mirno uporbai 3 minute posnetkov iz določenega filma in 30 sekund iz obstoječe glasbe, na avtorski agenciji pa, da je treba imet dovoljenje od avtorja za vse...
Torej ima kdo kakšen nasvet, kako bi lahko jaz te posnetke uporabila legalno?
Ali mogoče kdo ve kako bi prišla do tega dovoljenja?
Prosim pomagajte mi. Gre za italianski film - opera Rigoletto. Zelim pa uporabiti nekaj izsekov, tri minute bi bilo dovolj...

LP

Edited by video4 - 27.3.2009 at 12:57
IP IP Logged
kekec
Novinec
Novinec

Quote kekec Replybullet Posted: 23.10.2009 at 17:33
Pokliči na sazas in jih vprasaj za pomoc.Kot vem lahko oni zaprosijo avtorja da se poveze z vami
IP IP Logged
eska pistka
Novinec
Novinec

Quote eska pistka Replybullet Posted: 25.10.2009 at 02:20
Zdravo!
Kot vidim,sem precej pozna z odgovorom, ampak kot so nam na faksu razlozili odvetniki, ki se ukvarjajo z avtorskimi pravicami na področju umetnosti;
uporabiš lahko karkoli, če se povsem spremeni kontekst uporabljenega oz., če del integriraš v celoto, ki je vsebinsko povsem drugačna od originala.
Sicer pa naj bi za filme veljalo tudi 30 sekundno načelo (30 sekund v enem kosu skupaj), za muziko pa mislim, da 10
tožbam se pa najlaže izogneš tako, da v odjavni/prijavni špici oz. v spremnem tekstu napišeš reference!
maja

just.eSKaPe
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum