Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Zdravstvena in socialna varnost samozaposlenih
 Artservis Forum : Priročnik : Zdravstvena in socialna varnost samozaposlenih
Message Icon Topic: izpit iz varstva pri delu pri samozaposlenih v kul Post Reply Post New Topic
Author Message
mmaja
Novinec
Novinec

Online Status: Offline
Quote mmaja Replybullet Topic: izpit iz varstva pri delu pri samozaposlenih v kul
    Posted: 11.8.2009 at 12:45
Pred kratkim sem se registrirala kot samozaposlena v kulturi. Čez par dni me je poklical gospod iz Zavoda za varstvo pri delu in rekel, da je moja obveznost opraviti izpit iz varstva pri delu ter zdravniški pregled (kot pri sp ali katerikoli drugi zaposlitvi). Zadeva stane cca 190 eur.
Poznam nekaj ljudi s statusom in nihče od njih ni opravljal tega izpita. Zanima me, ali je to res (po novem?) potrebno in če je kdo med vami, ki je zadevo uredil oziroma kakšne so možne posledice / zapleti, če se odločim, da tega absolutno ne potrebujem (glede na podatke taistega zavoda, me baje lahko inšpektorat za delo kaznuje s 1200 eur kazni...?!).

Hvala, mmaja
IP IP Logged
Urednica
Administrator
Administrator

Quote Urednica Replybullet Posted: 01.9.2009 at 15:53
apropos varstvo pri delu - na prošnjo uporabnice Tadeje posredujem odgovor. Urednica

Sama sem šla skozi podobno samospraševanje in konsultiranje z raznimi ponudniki storitev, ki to delajo tudi za 200 evrov in več; na koncu smo prišli od sklepa, da  se lahko kaznujem le sama, če presodim, da sem v prekršku, ker nimam tega izpita (sem direktorica svojega zasebnega zavoda, tako kot je Maja sama sebi zaposlovalec tako rekoč). Absurdno bi bilo,da se nas obravnava pod enakimi pogoji kot neko storitveno podjetje.

Srečno
tadeja
IP IP Logged
mmaja
Novinec
Novinec

Quote mmaja Replybullet Posted: 02.9.2009 at 16:12
hvala, tadeja!
le še en pomislek: tudi s.p. so samozaposleni in baje pri njih niti ni dileme - morajo opraviti izpit.
se pa sprašujem, kaj bi mi imel en stric s kovčkom pametnega povedat o varnosti pri mojem delu (razen "tu obkroži a, tu obkroži c,..." ) in ali bi po njegovem mnenju zdaj morala parkirati v svojo spalnico gasilni aparat...

IP IP Logged
DomiSi
Novinec
Novinec

Quote DomiSi Replybullet Posted: 03.11.2011 at 18:48
Glede na to, da je tema že nekoliko starejša, se mi dozdeva, da je danes že precej drugače. Meni so namreč rekli povsod, da moramo za podjejte, ki je sicer trenutno še v nastajanju in v povojih, zagotoviti za vsakega izpit iz varstva pri delu. Dobili pa smo priporočilo za tole podjetje, ki izvaja varstvo pri delu izpit. Kolikor vem, to podjetje lahko izvaja to dejavnost, ali moramo nujno to opraviti na kakšni obrtni zbornici oz. kje drugje. Sploh si namreč ne predstavljamo, kje bi to lahko opravljali. Je to podjetje pravo in primerno?
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Artservis je projekt Zavoda SCCA Ljubljana