Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Zdravstvena in socialna varnost samozaposlenih
 Artservis Forum : Priročnik : Zdravstvena in socialna varnost samozaposlenih
Message Icon Topic: porodniska Post Reply Post New Topic
Author Message
soovica
Novinec
Novinec

Online Status: Offline
Quote soovica Replybullet Topic: porodniska
    Posted: 28.5.2007 at 20:25
zivjo. pozorno sem prebrala vse nasvete in vprasanja, da bi si razjasnila lastno situacijo, ampak ne razumem prav dosti... moj problem je med drugim ta, da sem v tujini in bom v slovenijo prisla le za par tednov v juniju, ko bom morala vse uredit. me je ze grozno strah. Cry zato postavim vprasanje:

sem slovenska drzavljanka, partner pa ni. v septembru pricakujeva otroka. ze leta imam status samozaposlene v kulturi, ministrstvo mi placuje prispevke za zdravstveno zavarovanje, sama placujem le neznatno vsoto za dodatno zavarovanje (kaksnih 20€ na mesec). kaksne so moje pravice in dolznosti v zvezi s porodniskim dopustom? na kateri urad se moram obrniti v zvezi z dopustom, z denarjem... koliko denarja mi sploh pripada? ali obstajajo se kaksne dodatne ugodnosti in financna pomoc, za katero lahko zaprosim?

hvala za vase potrpljenje in razlago.. se sreca, da je na koncu vsega tega tako lepa rec kot rojstvo Smile

lep dan!
IP IP Logged
andreja07
Novinec
Novinec

Quote andreja07 Replybullet Posted: 31.5.2007 at 12:02
zdravo soovica
1. glede porodniske pojdi na tvojo socialno, tam dobis vse papirje za porodnisko + paket, ki ti tudi pripada (mislim, da ti gre obrazce lahko iskat tudi kdo drug, ti jih poslje tam kjer si in jih ti izpolnes ter posljes nazaj) Potem ti na obcini izpolnijo del, ki zajema placo (to kar ti placuje ministrstvo) Uredi cim prej, saj ti porodniska lahko zacne veljat mesec pred rokom (takrat zacnes dobivat tudi denar) Sele potem, ko bos od socialne dobila potrdilo, da si na porodniski lahko posljes to potrdilo + prosnjo za zamrznitev statusa na ministrstvo za kulturo.
2. V kolikor s partnerjem nista porocena morata uredit tudi očetovstvo, katero prav tako urejas na socialni (lahko pred rojstvom)
3. dolocene obcine dajejo darilo v financni obliki, tudi to lahko uredis takoj po rojstvu, ko ze imas otrokov rojstni list
Toliko za 1x, ce te se kaj zanima me lahko kontaktiras na moj mail (adrejca@hotmail.com)
papirji so res nujno zlo. dete je pa najlepsi cudez, ki se ti lahko zgodi. Clap
IP IP Logged
soovica
Novinec
Novinec

Quote soovica Replybullet Posted: 02.6.2007 at 19:28
Draga Andreja, prav lepa hvala za tvoj prijazni odgovor, me je zelo pomiril. Upam, da bo slo vse kot po maslu, ce ne, pa izkoristim tvojo ponudbo in se se enkrat obrnem nate.

Lep dan in se enkrat hvala!!Star
IP IP Logged
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Artservis je projekt Zavoda SCCA Ljubljana